Projekty UE

Tytuł projektu: Opracowanie konstrukcji palet obróbkowych
wraz z systemem ich mocowania i ustalania na stole obrabiarki

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP


Opis projektu: Celem realizowanego projektu będzie wdrożenie do produkcji palet obróbkowych wraz z systemem ich mocowania i ustalania na stole obrabiarki. W wyniku czego zostanie znacząco ulepszona technologia dotychczas dostępna na rynku. Obecnie na polskim rynku nie istnieje żaden producent przyrządów obróbkowych do bazowania i mocowania palet obróbkowych. Dotychczas firmy zmuszone są do zakupu drogich sprzętów z zagranicy. Przedmiot niniejszego projektu oparty będzie na systemach mocowań z tzw. punktem zerowym. Istotą takich układów jest bardzo dokładne ustalenie i mocowania za pomocą trzpienia pozycjonująco-mocującego i płyty modułowej mocowanej do stołu, gdzie w trzpienie mocujące wyposaża się w palety obróbkowe lub uchwyty.

Planowane efekty: Zastosowana technologia produkcji tj. wykorzystanie elementów handlowych umożliwi wykorzystanie posiadanego parku maszynowego firmy (tokarka i frezarka CNC) bez konieczności zakupu dodatkowych maszyn i urządzeń. Wyeliminowane zostaną w toku produkcji operacji szlifowania, docierania oraz obróbki elektroerozyjnej, która posiada szereg potencjalnych zagrożeń zarówno dla obsługi i bezpośredniego otoczenia stanowiska pracy.
Po zakończeniu prac badawczych i wdrożeniu produktu od produkcji planujemy wzrost sprzedaży o 10% w pierwszym roku i 15% w drugim roku. Dzięki realizacji projektu zatrudnienie w firmie zwiększone zostanie o 3 osoby.

Przedmiot projektu sprowadza się do opracowania palet obróbkowych wraz z systemem ich mocowania i ustalania, które w prosty sposób umożliwiają automatyzowanie wymiany palet na frezarkach i centrach obróbkowych. Dzięki nowym rozwiązaniom oprzyrządowania rutynowe operacje obróbkowe mogą być wykonywane w trybie pracy zautomatyzowanej po poniesieniu relatywnie niskich kosztów inwestycyjnych. Dotychczas rozwiązania takie stosowane były wyłącznie w najbardziej zaawansowanych centrach frezarskich, najczęściej niedostępnych dla MŚP ze względu na olbrzymie koszty (powyżej 1 mln zł). System palet służyć może do mocowania przedmiotów o różnym kształcie i wymiarach. W przypadku dużych wymiarów używa się zestawu kilku mocowań palet lub łączenie ich w zespoły. Łączone palety mogą posiadać płaszczyzny ustawione prostopadle do powierzchni stołu, co umożliwia wyeliminowanie stosowania innych przyrządów obróbkowych.

Wartość projektu: 113 160,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 73 600,00 PLN

projekty_ue
Chcesz złożyć
zamówienie?
Zadzwoń
52 515 64 22
lub 500 616 500

albo napisz
biuro@castex.pl
lub office@castex.pl

Masz pytania techniczne?
Zadzwoń 500 221 936
albo 508 523 914
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.